• Misja i wizja

•

Nasza szkoła jest miejscem, w którym proces nauczania-uczenia się stanowi radosne przeżycie dla uczniów i nauczycieli. Osiągamy go stosując skuteczne metody i techniki uczenia się, dzięki którym pomagamy każdemu dziecku odnaleźć tkwiący w nim talent.

Jesteśmy po to, aby współpracować z rodzicami w procesie wychowania ich dzieci i przekazywać rzetelną prawdę o otaczającym świecie. Uczniowie są naszymi partnerami, a ich potrzeby ukierunkowują nasze działania. Chcemy służyć im wiedzą pedagogiczną, życiowym doświadczeniem oraz własnym przykładem. Chcemy zdobywać ich przyjaźń i zaufanie.

Motto szkoły:

"Nie zmuszajmy dziecka do aktywności, lecz wyzwalajmy aktywność.

Nie każmy myśleć, lecz twórzmy warunki do myślenia.

Nie żądajmy, lecz przekonujmy.

Pozwalajmy dziecku pytać, powoli rozwijać jego umysł tak, by samo wiedzieć chciało."

J. Korczak

Nasza szkoła:

• jest przyjazna uczniom i ich rodzicom, wolna od przemocy  rówieśniczej, zapewnia bezpieczeństwo i właściwą atmosferę,
          • daje uczniom i rodzicom czytelną ocenę osiągnięć, pobudzając do dalszego rozwoju,
          • rodzice czynnie angażują się w życie szkoły, wspomagają działania nauczycieli,
          • integruje środowisko lokalne i współpracuje z różnymi instytucjami wspomagającymi działania edukacyjne i wychowawcze
          • jest placówką nowoczesną, dobrze wyposażoną w sprzęt i pomoce dydaktyczne,
          • twórcza kadra nauczycielska stale się dokształca, jest kompetentna i dobrze przygotowana, właściwie dostosowuje sposób przekazywania wiedzy do naturalnej aktywności i możliwości dziecka.